ייעוץ טלפוני ראשוני חינם! טלפון:052-5532770, אימייל: contact@nlaw.co.il

ייעוץ טלפוני ראשוני חינם!

טלפון:052-5532770, אימייל: contact@nlaw.co.il

פשיטת רגל

חוק חדלות פירעון ושיקום

איחוד תיקים

מונח האיחוד תיקים הינו מונח ידוע בקרב חייבם למי שבקי מעט. היתרון הברור של איחוד התיקים שהוא מגן על החייב בפני פעולתיו של הזוכה. עם זאת אין הדבר מחייב שכך תמיד יהיה .

על אף קיומו של איחוד תיקים או צו תשלומים יתכן והזוכה יגיש בקשה להכרזת בקשה לפשיטת רגל (בטענה כי יש לחייב כספים שהוא מסתיר).

כעקרון ההגנה שניתנת תאפשר בקיומם של מס' פרמטרים הנקבעים ע"י ראש ההוצאה לפעול. עם זאת אין ספק כי הדבר עוזר ואף בגדר "הצלה " ממש לחייב העומד בפני חובות רבים.

כיון שבקיומו של איחוד תיקים מנוע הזוכה מלנקוט בהלכים כנגד החייב. הרי שאף מי שבידו סכום גבוהה של חבות לא תמיד יוכל להגיש את בקשה לאיחוד תיקים שכן תנאי בסיס לכך הוא קיומם של יותר משני תיקים פתוחים בהוצאה לפועל. בעל חוב אשר בפועל לא נפתחו כנגדו שלושה תיקים, לא יוכל להגיש את בקשת איחוד התיקים. אולם קיימת אופציה אחרת והיא הליך הנקרא צו תשלומים) אותו יצטרך לבצע החייב בעבור כל תיק בנפרד.

לסיכום – על מנת שתוכל להיות מוגשת בקשה של איחוד תיקים לרשם ההוצאה לפעול על החייב להיות בעל שני תיקי הוצל"פ ומעלה.

כאשר החייב ניגש לראש ההוצאה לפועל לבקש כי יאחד את כל התיקים העומדים כנגדו חשוב ליזכור כי מדובר בתיקים כספיים בלבד ולא תיקי משכנתא או תיקים שיעניינם עומדים תלוי ועומד בית המשפט.

משרדנו עוסק כעשור בתחום ההוצאה לפועל, ואנו מכירים היטב את תחום פשיטת הרגל, ואת הרגישות הנלוות לכך.

לקבלת ייעוץ טלפני מיידי חינם התקשרו ל0525532770 או השאירו פרטים בטופס הסמוך.

צרו קשר

052-55-32-77

חיפוש באתר

דילוג לתוכן